В піротехніку ! учасників «Маршу героїв» вилучили ножі, кастети та

18:23 2015-10-14 48

Рейтинг 4/5, всего 4 голосов

Близько 10 тисяч активістів взяли участь в «Марші героїв», присвяченому Дню захисника України та 73-тій річниці з дня створення Української повстанської армії.
Акція розпочалася з мітингу на Михайлівській площі. Далі учасники рушили, пішою ходою під барабанний дріб, до Лук’янівського слідчого ізолятору. Основною вимогою маршу учасники назвали звільнення політв’язнів, які, на їх думку, з’явились при президенту Петру Порошенку.
Організували марш прихильники правих сил — партія «Свобода», рух «Правий сектор», Конгрес українських націоналістів та «Формація С14».
Акція на Михайлівській площі розпочалась о 12:00. Учасники звели власну невелику сцену, хоча у них за спиною залишилась сцена, на котрій три години тому виступав президент. Туди для слова вийшов лідер партії Олег Тягнибок, далі його заступник Руслан Кошулинський, боєць УПА Теодор Дячун. Від правого сектору слово тримав спікер Андрій Шараскін.
«Ті хлопці часто зовсім юні воїни УПА залишили нам, нащадкам, приклад своєї жертовності, зробивши сильнішими та непохитнішими у боротьбі за нашу спільну святу справу. Наш сьогоднішній Марш це Марш на їхню честь і на честь їхніх безстрашних нащадків новітніх українських героїв,» — заявив зі сцени Олег Тягнибок.
Після виступів, колона учасників вирушила по вулиці Великій Житомирській до Лук’янського СІЗО. Попереду її супроводжувала машина поліції. Міліціонери з кийками йшли з обидвох боків. На вузьких частинах вулиць, натовп змішувався з міліцейським оточенням, але без ексцесів йшов далі.
За всю дорогу було кинуто одну петарду, яка налякала частину учасників та правоохоронців. Більше надвичайних подій не зафіксували.
До слова, до початку заходу міліціонери вилучили ножі, кастети та піротехніку у більш як десятка людей. Після встановлення їх осіб — відпустили. Згодом у мережі з’явилась інформація, що речі вилучали у представників »Формації С14»
Вони планували провести свій перформенс під час маршу. Після прибуття колони на Лук’янівку, відбувся невеликий мітинг під стінами в’язниці. Далі частина активістів рушила до ізолятору тимчасового тримання, що у Косогірному провулку. Там как відбувся мітинг. Ввечері під ІТТ буде концерт.