Рейс MH17 був збитий з території, підконтрольній сепаратистам — нідерландський експерт

20:18 2015-10-13 13

Рейтинг 2/5, всего 1 голосов

Голова Нідерландської ради з безпеки повідомив, що «Боїнг» рейсу MH17 був збитий ракетою із зенітного комплексу «Бук», встановленого на території, підконтрольній сепаратистам. Повідомляє DW.
Малайзійський «Боїнг», що слідував рейсом MH17, був збитий ракетою, запущеною з району на сході України, який перебував у той момент під контролем сепаратистів. Про це заявив у вівторок, 13 жовтня, глава Нідерландського ради з безпеки Тейббе Йаустра.
«Це була область, де межі зсувалися, але цю область контролювали проросійські сепаратисти», — заявив Йаустра в телевізійному інтерв’ю, як передає агентство dpa.
Раніше того ж дня експерт представив громадськості доповідь за підсумками розслідування причин загибелі пасажирського літака, що зазнав катастрофи 17 липня 2014 в Донбасі. У доповіді підкреслювалося, що лайнер був збитий із зенітного ракетного комплексу «Бук», виробленого в Росії, проте не було вказано, під чиїм контролем перебувала територія площею в 320 гектарів, ідентифікована експертами як область запуску ракети.
У той же день представники міжнародної слідчої групи, яка веде кримінальне розслідування у справі про збитий малайзійському «Боїнгу», заявили про ідентифікацію «кола осіб, які привернули особливу увагу слідства». Коментуючи публікацію звіту Нідерландського ради з безпеки, представники слідчої групи підкреслили, що отримані в ході незалежних один від одного розслідувань відомості «вказують в одному і тому ж напрямку», передає агентство Reuters.