У Мексиці закликали бойкотувати трилер про наркокартелі

18:55 2015-10-13 15

Рейтинг 3/5, всего 1 голосов

Мер мексиканського міста Сьюдад-Хуарес (Пасо-дель-Норте) Енріке Серрано Ескобар закликав бойкотувати трилер «Найманка» з Емілі Блант в головній ролі. За його словами, картина руйнує репутацію міста, зображуючи його місцем, в якому панує кримінальне свавілля і насильство, передає The Guardian.
«Існує величезна спільнота людей, які докладають масу зусиль, щоб відновити імідж міста, а тепер про нас знову говорять погано. Якщо б ви побачили цей фільм у США або Європі, приїхали б сюди? А якщо ви роздумуєте про інвестиції, то стали б інвестувати в Сьюдад-Хуарес після перегляду «Найманки»?» зазначив Ескобар. За його словами, уявленняавторів стрічки про місто значно застаріли.
Мер наголосив, що за останні п’ять років рівень злочинності в Сьюдад-Хуарес знизився в 6-7 разів.
Раніше в жовтні мешканці міста влаштували акцію протесту: вони встали на американо-мексиканському кордоні з плакатами «Ні «Найманці»!» і «Ми не вбивці!».
Трилер «Найманка» оповідає про офіцера поліції Кейт Мейсі (Емілі Блант), яка перетинає кордон США з Мексикою і стикається з наркокартелями. Стрічку демонстрували в основному конкурсі Каннського кінофестивалю. У США вона стартувала в кінотеатрах 2 жовтня, про прокат в Мексиці поки невідомо.
Сьюдад-Хуарес дійсно відомий неблагополучною криміногенною обстановкою, породженою боротьбою наркокартелів один з одним. Пік припав на 2010 рік, коли в місті вбивали приблизно по вісім-десять чоловік на день (більше 3,5 тисяч в рік). У 2009 році мексиканська влада назвали Сьюдад-Хуарес найнебезпечнішим містом в країні. Зараз кількість вбивств в ньому зменшилася приблизно до 500 в рік.