«Голландія займає дуже слабку позицію. Це просто капітуляція» — експерт про звіт по збитому «Боїнгу»

14:26 2015-10-14 15

Рейтинг 1/5, всего 1 голосов

Міжнародна спільнота, зокрема й голландці, навряд чи покладуть відповідальність за збитий Боїнг на Росію. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав директор Інституту зовнішньої політики Григорій Перепелиця.
«Голландія займає дуже слабку позицію. Про що ми говоримо? Для того, щоб ратифікувати угоду про асоціацію з Україною, вони запровадили референдум. Яке відношення ця угода має до голландців дуже важко сказати. Вона ж абсолютно не вирішує їх майбутнього, але вони запровадили, бо Росія натиснула, що угоду треба заблокувати. Про що можна говорити, коли голландський прем’єр збирався їхати на військовий парад на 9 травня до Москви і там вітати Путіна? При тому, що майже двісті голландців були вбиті Росією. Як можемо після цього оцінювати поведінку цієї країни? Це просто капітуляція, якщо прямо казати. Тому голландці не наважаться сказати у тексті, що саме Росія винна. Буде нейтральне формулювання: «Боїнг» був збитий з окупованої території. А хто збивав без відповіді. Начебто, і Росія не збивала, бо українська територія. І Збройні Сили України теж не мали доступу до окупованої території», — відмітив Перепелиця.
Все тому, що Європа і Захід бояться Росії.
«Захід намагається нівелювати всілякі приводи, щоб не розсердити Росію. Хіба Європа колись не потурала Гітлеру? Путіну вона теж потуратиме доти, поки він, як Гітлер не окупує частину європейських країн. Нинішня еліта на Заході мислить ідеалістично, ліберальними категоріями. Хоче бачити Росію демократичною і європейською. Це триватиме доти, поки хтось не дасть відповіді Путіну. Тоді це закінчиться, — підсумував експерт.