Інтерактивне голосування: Кондрашов займає друге місце в рейтингу кандидатів у мери

10:00 2015-10-14 21

Рейтинг 3.5/5, всего 2 голосов

Інтерактивне голосування на сайті «КиевВласть» на тему: «За кого б ви проголосували в другому турі виборів міського голови Києва», яке проводиться з 25 вересня 2015 року, визначило першу стійку «п’ятірку» найвірогідніших претендентів на пост столичного мера.
Станом на 11 жовтня 2015 року, в інтерактивному голосуванні взяли участь більше 27 тисяч респондентів. Проміжні підсумки та аналіз ходу голосування киян визначили чітку тенденцію електоральних симпатій. З першого дня інтерактивного опитування ранжирування кандидатів не зазнало особливих змін, виходячи з чого, можна зробити висновок про незмінність і остаточних результатів опитування.
На даний момент кияни визначили стійку першу «п’ятірку» лідерів виборчої кампанії мера столиці. Як і раніше, перше місце залишається за діючим міським головою Віталієм Кличком, який набирає 18,9%.
Примітно те, що з самого початку голосування, високий рівень підтримки киян демонструє голова Ради Політичної партії місцевого самоврядування Олександр Кондрашов. На даний момент, він займає другу позицію рейтингу кандидатів на пост міського голови, набравши 16,2% голосів.
Варто відзначити, що це перша для Кондрашова і його політичної сили виборча кампанія. Проте, кандидат в мери від ПАРМС упевнено обійшов в рейтингах як старожилів київського політичного Олімпу, так і досить прогресивних «новачків». Кондрашов відтіснив на третє місце кандидата від «Руху за реформи» Сергія Думчева (11,5%). На четвертому місці Тетяна Монтян від «Спільної дії» (9,8%). І замикає першу п’ятірку найбільш прохідних кандидатів колишній мер Києва Олександр Омельченко (8,9%) партія «Єдність».
Мабуть, головною інтригою інтерактивного голосування стала тенденція прогресуючого розчарування киян в «старій гвардії» політичних діячів.
Кандидат від ВО «Батьківщина» Володимир Бондаренко займає в рейтингу лише 6 місце (8,2%), Сергій Гусовський від «Самопомочі» ділить 7 щабель зі «свободівцем» Олександром Мирним (по 5,5%), Борислав Береза («Рішучі громадяни») — на 8 місці (2,8%). Рейтинги решти кандидатів, у тому числі й Олександра Пузанова від «Опозиційного блоку» (0,2%), коливаються в межах арифметичної похибки.
Коментуючи рейтинги, експерти одноголосні в тому, що кияни втомилися від популізму і невиправданих «старими обличчями» надій. Городяни хочуть бачити при владі нових, розумних, професійних людей з вищою освітою, здатних зробити життя в Києві комфортним. На цих виборах виборці голосуватимуть не за прізвища, а за програми претендентів на пост міського голови. Більш того, не дивлячись на ідентичність обіцянок практично всіх кандидатів, люди навчилися розділяти зерна від плевел. Електорат уважно аналізує на предмет реалістичності механізми і пропоновані кандидатами шляхи вирішення столичних проблем.
«Чітка динаміка популярності просліджується у Олександра Кондрашова. Це недивно. Кондрашов корінний киянин, має вчений ступінь доктора наук державного управління. Він Заслужений економіст України, має успішний досвід роботи на посаді керівника Головного управління Міндоходів у АР Крим, а тому глибоко знається на питаннях бюджетної та податкової політики. Більш того, Кондрашов дуже відповідально підійшов до формування списку кандидатів Партії місцевого самоврядування в Київраду, третина якої віддана ведучим ученим України, а решта місць представникам будинкових, вуличних комітетів, активістам ОСББ і ОСН тим людям, які знають проблеми Києва краще за владу. Партія місцевого самоврядування не пов’язана ні з одним з олігархів. Програма Кондрашова відносно побудови в Києві реальної та ефективної моделі самоврядування заснована на досвіді процвітаючих міст розвинених країн Європи і світу. Вона проста і зрозуміла киянам. Думаю, що в Кондрашова є реальний шанс стати наступним мером Києва, а в Партії місцевого самоврядування здолати 5% бар’єр. Для першої виборчої кампанії це більш ніж успіх», — вважає директор Центру «Всеукраїнський соціологічний союз» Сергій Кузьменко.