Lauffer Group Олександра Лєщинського не виплатили «Авант-Банку» 183 млн. грн., — поручитель позбувся 112 853,4 кв. м нерухомого майна

16:23 2015-10-16 28

Рейтинг 3/5, всего 2 голосов

ПАТ «Авант-Банк» набув права власності на об’єкт площею 11,2 га, що належав компанії засновника Lauffer Group Олександра Лєщинського. Нерухомість у Дарницькому районі м. Києва за адресою вул. Зрошувальна, 5 перейшла у власність банку внаслідок невиконання позичальником (ТОВ «ТК «Урожай», м. Вінниця) та його поручителем (ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія», м. Київ) умов іпотечного договору відмовою сплатити борг у сумі 183 млн. грн. Про це повідомили у прес-службі банку.
16 жовтня представники банку, приватної охоронної компанії та виконавчої служби у супроводі виконавчого директора ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія» зайшли у будівлю заводоуправління, де пред’явили усі необхідні документи, що засвідчують права власності на об’єкт. При цьому були присутні представники правоохоронних органів, які були заздалегідь попередженні.
За інформацією прес-служби «Авант-Банку», ТОВ «ТК «Урожай» у липні 2010 році оформило кредит у «Кредитпромбанку» на суму 126 млн. грн. Згодом права вимоги до позичальника перейшли до «Дельта банку». У лютому 2015 року права вимоги були передані в заставу до ПАТ «Авант-Банк». Після визнання «Дельта банку» неплатоспроможним, «Авант-Банк» набув всіх прав та обов’язків кредитора за кредитними та іпотечними договорами ТОВ «ТК «Урожай», укладеними з попереднім кредитором.
За даними прес-служби, «Авант-Банк» неодноразово звертався до ТОВ «ТК «Урожай» та поручителя, ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія» із вимогою покрити заборгованість за кредитом, яка станом на лютий 2015 року становила 126 млн. грн. боргу за тілом і понад 57 млн. грн. боргу за відсотками. Крім того, в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 25.03.2015 р. було зареєстроване звернення стягнення на предмет застави, тобто на права вимоги до ТОВ «ТК «Урожай» за кредитним договором та відповідно за всіма договорами, що забезпечують виконання зобов’язань за ним, у т. ч. договором поруки ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія».
Утім, жодна з компаній не відреагувала належним чином на ці вимоги. Відтак, керуючись умовами іпотечного договору, відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 26.08.2015 р. «Авант-Банк» набув права власності на об’єкт нерухомого майна, що належало ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія», загальною площею 112853,4 кв. м. Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень було ухвалене реєстратором 21.08.2015 р.
Згідно із даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, кінцевим бенефіціаром ТОВ «ТК «Урожай» та ТОВ «Централізована енергопостачальна компанія» є Лєщинський Олександр Олегович, власник аграрної групи Lauffer, колишній народний депутат України від Партії регіонів (1998 2012 рр.). Видання Forbes оцінює статки О. Лєщинського у $83,8 млн.
Коментуючи заяву Lauffer Group щодо збитків, нібито завданих інцидентом довкола набуття банком прав власності на земельну ділянку, у прес-службі заявляють, що наведена інформація не відповідає дійсності та готові надати відповідні відеодокази. Зокрема, немає даних про пошкодження меблів, техніки, завдання фізичної шкоди співробітникам компанії. Крім того, у банку категорично відкидають звинувачення у рейдерському захопленні підприємства, оскільки відбулося набуття прав власності на об’єкт у зв’язку із несплатою боржником чи його поручителем боргу перед фінустановою.