Депутати Європарламенту закликають не припиняти санкцій проти Росії

23:58 2015-10-14 23

Рейтинг 3/5, всего 2 голосов

У Європарламенті висловлюють підтримку Україні та рішуче закликають не припиняти режим санкцій проти Росії, доки Москва у повному обсязі не виконає своїх зобов’язань за Мінськими домовленостями.
Такі переважні позиції висловили депутати Європарламенту під час дебатів про ситуацію в Україні у середу у Брюсселі, повідомляє Укрінформ.
«Я абсолютно упевнений, що будь-які сигнали Москві про можливість послаблення або скасування режиму санкцій є надто передчасними. Кремль сприйме це лише як нашу слабкість», — сказав представник політичної групи Альянсу лібералів і демократів за Європу, голова Делегації ЄП до парламентського комітету асоціації Україна-ЄС Петрас Ауштревічус.
Він попередив колег про те, що не можна бути надто оптимістичними.
«Учора був порушений режим припинення вогню. Один український солдат був убитий. Тиша є дуже крихкою», — зауважив литовський політик.
Він позитивно оцінив останню зустрів у нормандському форматі та привітав її результати. Водночас Ауштревічус відзначив, що Кремль намагається своїми діяти шантажувати проведення місцевих виборів на Донбасі.
«Я упевнена, що у січні (2016 року, коли спливають дії санкцій ЄС проти Росії ред.) не повинно бути жодного рішення, доки у східній Україні не відбудуться суттєві перетворення», — підкреслила, у свою чергу, представник політичної групи «зелених» Ребека Хармс.
Вона как розкритикувала нещодавно висловлену позицію президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера про те, що ЄС не повинен координувати із США свої зусилля у тиску на Росію.
«Санкції можуть бути скасовані, коли усі Мінські домовленості будуть втілені у життя у повному обсязі», — заявив голова комітету ЄП у закордонних справах, представник фракції Європейської народної партії Ельмар Брок.
Він наголосив, що ЄС повинен продовжувати свою підтримку процесу реформ в Україні.
У своїх виступах європарламентарії как засуджували військову ескалацію Росії у Сирії та нагадували про окупацію Криму.