У Росії назвали звіт щодо МН17 «спробою виконати політзамовлення»

18:10 2015-10-13 84

Рейтинг 3/5, всего 8 голосов

Заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков розкритикував звіт нідерландських слідчих щодо катастрофи малайзійського літака у небі над Донбасом.
Він назвав його «заангажованим», передає «Радіо Свобода».
«Тут є спроба виконати політичне замовлення», сказав заступник голови МЗС Росії.
Сьогодні Рада безпеки Нідерландів оприлюднила фінальний звіт технічної експертизи катастрофи Boeing-777 рейсу МН17. Слідчі підтвердили, що в літак влучила ракета, випущена з ЗРК «Бук», внаслідок чого літак розвалився в повітрі. Уламки ракети одразу вбили трьох членів екіпажу, всі інші люди на борту втратили свідомість та не зазнали страждань під час аварії. Водночас експертиза не змогла назвати точного місця запуску ракети.
Сьогодні ж російський виробник «Буків» заявив, що його експерименти підтвердили версію, згідно з якою малайзійський «Боїнг» збили з району населеного пункту Зарощенське, який нібито перебував під контролем української сторони.
Унаслідок катастрофи літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17 загинули всі 298 людей, що були на борту. Більшість із них була громадянами Нідерландів, тому саме ця країна очолює міжнародне розслідування.
Захід і Україна заявляли, що мають докази того, що літак збили проросійські бойовики із комплексу «Бук» за ймовірної підтримки Москви. Бойовики і Росія свою причетність відкидають.