Крах MH17 вдарив по репутації РФ — британські ЗМІ

13:09 2015-10-14 16

Рейтинг 4/5, всего 1 голосов

Британська преса опублікувала ряд матеріалів, пов’язаних з доповіддю щодо краху літака MH17. У вівторок керівник розслідування в Нідерландах Тйібб Йостр представив результати доповіді, згідно з якими літак був збитий ракетою серії 9М38. За наявними даними, ракета була запущена із зенітно-ракетного комплексу «Бук».
Ті, хто збили літак доклали зусиль, щоб приховати причини інциденту, вважає газета The Guardian. За даними доповіді, в тілі капітана було знайдено металеві осколки, а как були множинні переломи. Голландські експерти стверджують, що перед тим, як їм вдалося оглянути загиблого, хтось намагався видалити осколки з тіла капітана і приховати сліди травм.
На думку колумніста видання, незалежно від того, хто винен в даній ситуація, ця катастрофа завдала величезного удару по репутації Росії.
«Якщо за катастрофою стоять ополченці, то залишається неясними, зробили вони це добровільно, або ж за наказом Росії», — відзначає автор статті.
Вона додає, що для Росії подія мала величезні матеріальні та політичні наслідки. Після краху MH-17 західні санкції посилилися, а США та їхні союзники ще сильніше налаштувалися проти російського президента Володимира Путіна. Крім цього, катастрофа призвела до ще більшого загострення конфлікту в Україні, вважає The Guardian.
Газета The Telegraph протягом усього дня збирає наявну інформацію про збитий літак. Повідомляється, що під час аварії літака пасажири перебували не в свідомості. Родич одного з пасажирів вважає, що «немає ніякої ймовірності, що люди всередині літака що-небудь відчували або мали уявлення про те, що з ними відбувається».
Батько одного із загиблих заявив, що сподівається, що його «син не відчував страждань» перед смертю.