Держдеп розкритикував Росію за ставлення до релігійних свобод

05:38 2015-10-15 22

Рейтинг 4/5, всего 2 голосов

Держдеп США у щорічній доповіді «Про релігійну свободу в світі» піддав критиці Росію, зокрема, за дії в Криму.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Після проведеної Росією анексії Криму релігійні меншини, особливо представники Української православної церкви Київського патріархату, Української греко-католицької церкви, мусульман-татар. Вони постраждали від переслідувань, залякування, затримань і побоїв», — йдеться в прес-релізі, поширеному з нагоди публікації доповіді про події 2014 року.
У Держдепі как висловили невдоволення тим, що «деякі релігійні лідери отримали на свою адресу погрози і були змушені тікати в перші дні окупації, а багато католицьких священиків і монашки, а как турецькі імами позбавлені посвідки на проживання і були змушені виїхати».
У доповіді більше 20 сторінок присвячено ситуації зі свободою віросповідання в РФ. У документі, зокрема, описується загальна ситуація у цій сфері та перераховуються випадки за 2014 рік, в яких, на думку США, могли бути порушені релігійні свободи громадян.
У доповіді міститься і критика на адресу бойовиків на сході України.
«У Луганській та Донецькій областях на сході України підтримувані Росією сепаратисти проголосили так звані «ДНР» і «ЛНР». У контрольованих ними районах сепаратисти викрадали, били і погрожували протестантам, католикам, членам Української православної церкви Київського патріархату, а как брали участь в антисемітських актах», — наголошується в прес-релізі.