Кличко,, Мейвезера! Головкін і Ломаченко на «лаві запасних»: хто реально претендує на місце

17:59 2015-10-14 22

Рейтинг 2/5, всего 2 голосов

Найкращий боксер світу, 38-річний американець Флойд Мейвезер у вересні оголосив про завершення кар’єри. Блогер порталу sports.ru Олексій Сукачов, який спеціалізується на боксі, проаналізував імовірних кандидатів на «вакансію» зіркового американця.
Основний список претендентів виглядає так:
Роман Гонсалес (Нікарагуа)
Вік: 28 років
Послужний список: 43-0, 37 КО
Статус: найкращий махач планети/P4P # 1 (The Ring), # 2 (BoxingScene/TBRB)
У хлопця є все: три титули чемпіона світу в трьох вагах, ідеальний послужний список, жодної спірної перемоги і правильний латинський стиль (у дусі Чавеса-старшого і Дюрана). Єдине, що не вистачає спортсмену — ваги. Буквальної метричної. Роман б’ється в такій категорії, яка рідко потрапляє і на слух, і на вигляд. Стати боксером планети №1 він ще зможе, але утриматися на вершині надовго йому буде вкрай складно. Йому потрібно творити подвиги за розкладом, адже всі його успіхи будуть ділитися навпіл у порівнянні з майстрами більших ваг. Тим більше, що непомітна зовнішність плюс спокійний позитивний характер і походження позбавляють його будь-яких шансів на місце ікони спорту. На думку Сукачова, Гонсалесу потрібно об’єднати всі титули в найлегшій вазі, піднятися на вагу вище, здобувши там перемогу нокаутом, потім піднятися ще вище і завоювати пояс чемпіона у 5-му поспіль дивізіоні.
Шанси стати найкращим після відходу Флойда — 50%, шанси замінити Флойда — 0%, впевнений блогер.
Володимир Кличко (Україна)
Вік: 39 років
Послужний список: 64-3, 53 КО
Статус: найкращий важковаговик планети / P4P # 4 (TBRB), # 6 (The Ring), # 7 (BoxingScene)
Кличко є Кличко. Українець стабільний як ядро водню, невичерпний як електрон і вічний як суперечки про нього самого. Не лише штурмом і приступом бере він свої вершини, але змором і голодом. Але якщо в Європі його позиції непохитні, то після того, як Володимир, як люблять говорити в Америці, «відклав яйця» в боях з Ібрагімовим та Дженнінгсом, його маркетингові перспективи виглядають вельми понуро: за океаном Брати так і не стали своїми. Українцеві, як вважає Сукачов, залишається розправитися з Тайсоном Ф’юрі, об’єднати, причому краще достроково, титули з Уайлдером, ще раз перемогти Повєткіна, побити рекорди Джо Луїса і піти не програвши.
Шанси стати найкращим після відходу Флойда — 30%, замінити американця — 0%.
3. Сауль Альварес (Мексика)
Вік: 25 років
Послужний список: 45-1-1, 32 КО
Статус: латинський мачо №1
Альварес упустив свій шанс стати «наслідним принцом», коли начисто програв Флойду два роки тому. Втім, це не означає, що він безнадійний — хоча до десятки P4P поки не повернувся. Але тут все змінюється дуже швидко, а бій з Котто вже на носі.
Однак спокушатися не слід. Боксер №1 не повинен багато програвати, повинен генерувати багато грошей і бути в міру видовищним. З першим можу виникнути проблеми: в кожній вазі є хтось, кому Альварес, швидше за все, програє без варіантів. При цьому в кожній більш важкій їх все більше, а конституція тіла обов’язково занесе Канело в напівважковиках уже до років до 30. Якщо він все ще буде в боксі до того часу.
Рецепт: нокаутувати Котто, за всяку ціну уникнути Головкіна, піднятися у вазі й перемогти Уорда, далі діяти за обставинами.
Шанси стати кращим після відходу Флойда — 0%, замінити Флойда — 10%.
4. Геннадій Головкін (Казахстан)
Вік: 33 роки
Послужний список: 33-0, 30 КО
Статус: найкращий (?) середньоваговик планети, нокаутер-рекордсмен, P4P # 4 (The Ring), # 5 (BoxingScene), # 9 (TBRB)
Найсильніший ABC-шний чемпіон останнього часу (14 захистів титулу — все нокаутом), домігся абсолютного домінування за своєю версією і навіть об’єднав її з деякими другорядними поясами. У Геннадія хороші позиції за океаном: сяюча білизна іміджу, вихід на PPV HBO і К2 за спиною. Побиття середняків достатньо для входження в першу десятку P4P, але найкращим на такому багажу не виїдеш. Об’єднання титулів — інша справа, а тому бій з Лемью є кроком у правильному напрямку. Але за наявності в цій вазі переможця двобою Альварес — Лемью і цього буде мало. Стосовно зовнішності, то частково через структуру його обличчя, частково через подачу — він перетворюється на персонажа утрированно казкового, навіть комічного. Чемпіонству і навіть званню найкращого з найкращих це не перешкода, але іконою спорту так не стати ніколи.
Рецепт: нокаутувати Лемью, за всяку ціну зустрітися з Альваресом/Котто, залишитися у своїй вазі і нокаутувати Лі або його наступника, далі діяти за обставинами.
Шанси стати найкращим після відходу Флойда — 10%, шанси замінити Флойда — 0%.
5. Сергій Ковальов (Росія)
Вік: 32 роки
Послужний список: 28-0-1, 25 КО
Статус: найкращий (?) напівважковик планети, P4P # 3 (The Ring), # 3 (BoxingScene), # 8 (TBRB)
У недавньому рейтингу P4P від адепта цієї категорії — журналу The Ring — Сергій Ковальов був піднятий з третього місця на 7-е. Це дуже круто, але все ж недостатньо круто. Костя Цзю свого часу був 2-м. Однак третя місце Ковальова більш перспективне. На 2-му місці там Андре Уорд, в повернення якого до колишньої формі не вірять навіть його рідні. А про Гонсалеса ми вже говорили: там достатньо навіть мінімальної осічки, щоб опинитися в прольоті.
Це все за версією журналу The Ring, який, хоч і авторитетне видання, але далеко не остання інстанція. Тим більше, що на тлі такого гранда, як Адоніс Стівенсон Сергій не може відчувати себе абсолютним фаворитом.
Рецепт: за всяку ціну витягнути на ринг Стівенсона і покласти його на настил рингу, потім перейти в першу важку вагу і перемогти всіх тих, хто ще не буде під крилом Рябінського.
Шанси стати кращим після відходу Флойда — 10%, шанси замінити Флойда — 20%
Далі йде список претендентів з категорії «за минулі заслуги»:
1. Менні Пакьяо (Філіппіни)
Вік: 36 років
Послужний список: 57-6-2, 38 КО
Статус: в минулому — в.о. P4P # 1 і претендент # 2, в сьогоденні — конгресмен і «48-й»
Справа не в тому, що Пакьяо програв Мейвезер, а в тому, як він програв, що він говорив і робив, і ким він був перед боєм. Повернутися назад, та ще після попереднього нокауту від Маркеса, філіппінець не зможе. Тим не менш, таланту вистачить, щоб ще пару років плавати в межах десятки P4P або на підступах до неї.
2. Андре Уорд (США)
Вік: 31 рік
Послужний список: 28-0, 15 КО
Статус: P4P (The Ring) # 2
Свого часу легендарний (вже) бразильський форвард Роналдо був списаний з усіх рахунків, повернувся, майже без розгойдування на чемпіонат світу і став його найкращим бомбардиром і чемпіоном світу. І всі ті два з половиною роки, що Роналдо лікувався, його, схрестивши пальці і не вірячи в нього, чекав весь світ. Андре Уорда, рівень якого, скажімо так, не нижче, не чекають навіть у рідному Окленді.
3. Хуан Мануель Маркес (Мексика)
Вік: 36 років
Послужний список: 56-7-1, 40 КО
Статус: головний спеціаліст з Пакьяо, найкращий (?) мексиканець в історії
Маркес так і залишиться найбільш недооціненим з великих чемпіонів свого … часу, народу, ваги і т.п. Цей хлопець заслужив на більше, але змушений буде вдовольнитися меншим.
4. Тімоті Бредлі (США)
Вік: 32 роки
Послужний список: 32-1-1, 40 КО
Статус: P4P # 5 (TBRB), # 8 (BoxingScene)
Бредлі поганий тим, що банальний і надмірно старанний. Він «відмінник виробництва», «лауреат ленінської премії»,» герой-стахановець», але не такі люди претендують на високий політ. Політ ?! Це слово взагалі не повинно бути в одному реченні з містером Бредлі.
5. Гільєрмо Рігондо (Куба)
Вік: 34 роки
Послужний список: 15-0-0, 10 КО
Статус: P4P # 4 (BoxingScene), # 5 (The Ring), # 6 (TBRB)
Вся репутація Рігондо тримається на билинної перемозі над Донейром і двох титулах олімпійського чемпіона. Це і багато, і замало.
Категорія «на майбутнє»:
1. Василь Ломаченко (Україна)
Міг би бути в першій категорії, але навіщо щось пропустив рік, змагаючись у такому сумнівному проекті як серії WSB. У майбутньому має шанси стати боксером планети, але слабка англійська та загальна правильність не дозволять йому зробити крок за межі боксу.
2. Кіт Турман (США)
Експресивний художник, культуролог і, за сумісництвом боксер. Ставши власником одного з поясів, здав і вже не виглядає так грізно, як раніше.
3. Еррол Спенс (США)
Вже став головною молодою надією Ела Хеймон і майже що офіційним (замість Бронера) наступником Флойда на рівні компанії. Але всім іншим це треба буде доводити.
4. Наойя Інуе (Японія)
Свій рівень показав у минулому році, ставши в 20 років чемпіоном світу в двох вагах з перемогами над найкращими. Але поки занадто багато часу пропустив і не бився з 2014-го.
5. Терренс Кроуфорд (США)
За потенціалом сильніший за всіх у напівсередній вазі, але це теж потенційно. Для того щоб замінити Флойда, Терренсу треба стати трохи менш серйозним.