Тепер ми повинні назвати тих, хто винен в катастрофі Боїнгу — ​​МЗС України

19:03 2015-10-13 19

Рейтинг 4/5, всего 1 голосов

Україна спільно зі своїми міжнародними партнерами докладе всіх зусиль для того, щоб винні у катастрофі пасажирського авіалайнера малайзійських авіаліній MH17 були покарані, зазначає міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Тепер ми повинні назвати тих, хто винен. Ми не пошкодуємо ніяких зусиль, разом. Це буде спільна позиція декількох країн і, звичайно, інші держави как докладуть максимум зусиль, щоб покарати винних, щоб вони постали перед судом», — сказав він на прес-конференції у вівторок в Нью-Йорку, де перебуває з робочим візитом у зв’язку з виборами непостійних членів Ради безпеки ООН 15 жовтня.
Клімкін вказав, що після опублікування доповіді Радбезу Нідерландів про катастрофу малайзійського «Боїнга» є «абсолютно неупереджена думка» про те, що сталося.
«Насправді, ми з самого початку знали, що сталося. Але зараз у нас є об’єктивні результати, які отримали кращі експерти в авіаційній сфері. Тепер ми повинні вирішити, як почати політичний і юридичний процес залучення винних у цій трагедії до відповідальності», — вважає він.
Відповідаючи на запитання про те, які механізми залучення винних до відповідальності можна використовувати, крім створення міжнародного трибуналу, глава МЗС України сказав: «Ці питання будуть вирішуватися в рамках національної та міжнародної юрисдикції. Ми будемо вдаватися до цих кроків, коли у нас вже будуть результати кримінального розслідування. Я можу вас запевнити, що ми будемо готові і політично, і юридично», — ссказав глава МЗС.