Окупанти депозити ! судяться з «Ощадбанком» і «Приватбанком» за кримські

09:50 2015-10-15 4

Рейтинг 1/5, всего 1 голосов

Кримський Фонд захисту вкладників перейшов до активних дій у судовій справі щодо витрат на виплати клієнтам українських банків у Криму.
Після тривалої перерви відновлено розгляд у суді колективного позову фонду до «Приватбанку» про стягнення викуплених у вкладників вимог. На черзі аналогічний позов до «Ощадбанку», пише «Коммерсантъ».
Арбітражний суд Криму розглянув питання про відновлення провадження за позовом Фонду до «Привату».
Як повідомили «Ъ» в Агентстві зі страхування вкладів, «судом надано сторонам строк для ознайомлення з результатами експертизи, на 29 жовтня призначено розгляд справи по суті». Таким чином, процес за позовом про масове стягнення викуплених ФЗВ вимог вкладників кримських відділень «Приватбанку» зрушився з мертвої точки.
ФЗВ подавав позови про масове стягнення заборгованості до двох українських банків Приватбанку і Ощадбанку. Як пояснили в агентстві, обидва ці банки є найбільшими за обсягами вироблених фондом в Криму компенсаційних виплат. Так, ФЗВ вже виплатив 14 млрд руб. компенсації вкладникам «Приватбанку» і 4,7 млрд руб. вкладникам «Ощадбанку».
Досі руху за цими позовами не було, хоча вони були подані ще на початку року. Приводом до відновлення розгляду позову до «Приватбанку» стало отримання результатів експертизи. По «Ощадбанку» рішення про поновлення провадження у справі поки немає.
При цьому навіть у разі винесення російським судом рішення суду на користь ФЗВ українські банки, швидше за все, не будуть його виконувати, зазначає керуючий партнер юридичної фірми «Лекап» Дмитро Крупишев.
«У цьому випадку ФЗВ доведеться починати процедуру примусового виконання рішення російського суду вже в українському суді, який в умовах напружених відносин між Росією і Україною може відмовити в примусовому виконанні рішення російського суду за формальними критеріями», говорить він.
«Якщо б вимоги до українських банків заявлялися вкладниками-фізособами, відмова повернути їм гроші могла б викликати значно більший резонанс у міжнародному співтоваристві, ніж тепер, коли позивачем виступає російська організація», вважає партнер юридичної фірми «Інфралекс» Артур Рохлін.