Європа зробила аванс Кремлю — політолог

15:00 2015-10-14 7

Рейтинг 1/5, всего 1 голосов

Європа готова пригальмувати розслідування катастрофи «Боїнгу» в обмін на припинення бойовиками вогню на Донбасі.
Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Сергій Толстов.
«Це європейська позиція. Аванс Росії, що Європа готова до замирення», — сказав він.
За словами експерта, європейці готові «покласти у шухляду» питання по «Боїнгу».
«Зараз це непрямий сигнал РФ, що принаймні цей розвиток подій пригальмований. Якщо Росія піде на припинення вогню на Донбасі. Якщо Кремль зрозуміє цей натяк, тоді буде мова про відновлення двосторонніх стосунків, скасування санкцій. Якщо ні, то — ще проміжний звіт по «Боїнгу». А якщо знову ні, тоді — висновки зі звинуваченнями Росії, трибунал і холодна війна. При цьому європейці не зацікавлені у відновленні такої війни в будь-якому вигляді», — пояснив він.
Експерт допускає, що трибуналу може не відбутися.
«Якщо далі буде така позиція, то ніякого трибуналу не буде», — зазначив він.
«Зараз ми маємо фактично проміжну ситуацію, яка може завершитись або у вигляді компромісу між ЄС і Росією, або — подальшим загостренням. При цьому ніхто крім американських сенаторів про продовження санкцій мови не веде», — сказав політолог.
Експерт вважає, що відносини Києва з Москвою «повністю залежать» від ЄС.
«Порошенко «зв’язаний» мінськими угодами, нормандським форматом і результатами консультацій у Парижі. Якщо він зробить крок вправо чи вліво, то Меркель з Олландом нагадають про асоціацію і європейській вибір України, яка у відносинах з Росією повністю залежить від ЄС», — зауважив Толстов.
Раніше Рада з безпеки на транспорті Нідерландів виклала на своєму сайті звіт за результатами розслідування катастрофи авіалайнера Boeing 777 рейсу МН17, який розбився над Донбасом влітку 2014 року. Там заявили, що Україна повинна була закрити небо для цивільних літаків.
Водночас розслідування, проведене українською стороною, доводить, що малайзійський літак МН17 був збитий ракетою російського виробництва, запущеною з установки «Бук» із непідконтрольних Києву територій.